Forårsopvisning 2017

TUSIND TAK til alle der kom og var med til at gøre Forårsopvisningen i IK Rosendal Gymnastik til en kæmpe oplevelse. TAK til alle gymnaster og instruktører for at vise os hvad, I har arbejdet med gennem sæsonen. Dejligt at se den begejstring, der strålede omkring gymnaster og instruktører.

Og uden gæster er der jo ingen fest. TAK til publikum for rigtig god opbakning, klap-salver og opmuntrende tilråb - TAK fordi I var med til at bakke op om foreningen.

Stemningen var rigtig god og vi har ladet os fortælle at Bjergsnæs Efterskole havde deres, til dato (19. marts), bedste opvisning i Rosendal Gymnastikforening. Det er vi naturligvis rigtig glade for at have lagt gulv til.

Her er lidt glimt fra dagen. Se mange flere billeder på www.ihobro.dk hvor vores by-fotograf Erik Røgild har foreviget mange dejlige billeder.

TAK til alle gæster fra nær og fjern - håber at se jer igen næste år - følg med på foreningens hjemmeside under kalender fanen. Her vil de vigtigste datoer løbende blive opdateret.

Med venlig hilsen

Bestyrelsen