Ønsker fra bestyrelsen

Kære forældre og andre interesserede.

IK Rosendal Gymnastik bygger på frivillig arbejdskraft - både trænere og bestyrelse er frivillige, der brænder for gymnastikken. Vi har heldigvis stadig brug for flere hænder til de mange opgaver og fordi der er stor søgning af gymnaster til vores forening.  

Helt konkret har vi denne sæson brug for:
- en voksen ansvarlig træner til et ekstra hold for forælder/barn

Til næste sæson:
- To voksne ansvarlige trænere for drenge i aldersgruppen ca. 0.-2. klasse (Batdrenge)

Er du interesseret eller gerne vil høre nærmere om opgaverne som ansvarlig voksen træner, kontakt venligst bestyrelsen: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
Har du gode ideer og lyst til at hjælpe med praktiske opgaver eller nye tiltag i foreningen og bestyrelsen, er du altid velkommen til at kontakte os: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Med venlig hilsen Bestyrelsen